CRW2030J4R20E01Z
Mfr.Part #:
CRW2030J4R20E01Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2030(5176 Metric) SMD/SMT Thick Film 4.2 Ω 5 % 3 W 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.3 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance4.2 Ω
Power Rating3 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C